גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

תינוק נוחר

חיפוש

אם תינוקכם נוחר, אין סיבה להמעיט במצבו ויש לבדוק. למידע נוסף ולפרטים אודות תינוק נוחר והפרעות שינה אצל ילדים ותינוקות אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואני אשוב אליכם עם מענה. התקשרו: 050-7919871 או כתבו!

מהי נחירה?

הפרעה בנשימה בזמן השינה הנובעת כתוצאה מקושי במעבר אוויר בדרכי הנשימה עליונים, הלוע והגרון. כלומר חסימות שונות בדרכי הנשימה היכולות לנבוע מליחה ונזלת, שקדים מוגדלים או פגמים אחרים בלוע ובדרכי הנשימה. נחירה היא בעיה בריאותית, יחד עם זאת נכנסת כחלק מקטגורית בעיות שינה אצל תינוקות.

המשמעות של תינוק נוחר

יש לבדוק מה הסיבה שתינוק נוחר מאחר ולרוב כאשר תינוק נוחר נשימתו נעצרת למספר שניות ואף יכולה לגרום לדום נשימה בשינה. ילדים הסובלים משקדים מוגדלים או בעיות אחרות בדרכי הנשימה לרוב יסבלו מהזעות יתר בשינה, קושי בנשימה, נחירות כבדות ונשימה כבדה גם בעירות.

תינוק אשר סובל מקשיי נשימה לרוב התעורר רבות במהלך הלילה גם אם הוריו אינם מודעים לכך מאחר ואינו מעיר אותם. תינוק אשר מקיץ הרבה בלילה בגלל הפסקה בנשימה מיד חוזר לישון לאחר מכן, יקיצות אלה יכולות להיות מרובות ולפגוע באיכות שנתו של התינוק שסביר להניח אינו מצליח להיכנס לשינה עמוקה. נחירות התינוק יכולות לנבוע גם מפגמים בלוע מה שיכול לגרום לקשיים בפיתוח השפה והדיבור אצל התינוק בעתיד.

מה המשמעות עבורכם ההורים

מצב בריאותי של תינוק נוחר אינו תקין. לרוב התינוק התעורר בבוקר עייף, התפתחותו במובן הפיזיולוגי והקוגניטיבי עלולה להיפגע מאחר והוא אינו נכנס לשינה עמוקה מספיקה על מנת לעבד את מה שלמד קוגניטיבית ואף לגדול פיזית.

הורים יקרים שמתם לב שתינוקכם נוחר, אל תהססו להיבדק גם אם יגידו שהכול בסדר כל רגע שהקדשתם לכך שווה את זה.

כיועצת שינה לתינוקות לפני כל תהליך אחת השאלות הראשונות הן, האם יש בעיות בריאותיות לילד. אם ההורה מציין נחירה אני מבקשת אישור רופא על מנת להתחיל תהליך שינה והקניית הרגלי שינה בריאים. תינוק נוחר במצב קשה אינו יכול לעבור תהליך שינה.

יעניין אותך לקרוא מאמר בנושא:

דילוג לתוכן