גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

הפרעות שינה אצל ילדים

חיפוש

לישון שינה ללא התעוררויות, לישון בלי לבכות, לישון בלי בעיות אינו בגדר חלום. אני שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות כאן כדי להעניק לכם את אחד הדברים החשובים ביותר להתפתחות ילדכם – הרגלי שינה בריאים ונכונים. התקשרו: 050-7919871 או כתבו לי!

ידוע כי הפרעות שינה אצל ילדים פוגעים בתפקוד היום יומי שלהם וגורמים למצוקה הורית. לתופעה זו יש פתרון וקיים טיפול בבעיות שינה. האתר מכיל גם ידע רב בנושא בעיות שינה אצל תינוקות, מידע בגין הורמון השינה והסבר לתופעת בכי מתוך שינה אצל תינוקות. דרכי הטיפול מגוונות ויש להתאימם לכל בית וההתנהלות בו.

שינה היא אחד הצרכים הבסיסיים ביותר של אדם לצורך קיומו, יחד עם מים, מזון ואור. אדם בוגר ישן כשלישי משעות היממה, וילדים אף זקוקים ליותר מכך. מלבד התחדשות הכוחות הפיזיים והמנטליים, השינה מאפשרת התפתחות תקינה ובריאה אצל ילדים. הורים רבים מתמודדים באופן קבוע עם בכי והתעוררויות ליליות של ילדיהם, ושינה רציפה נראית עבורם כמו משהו שאפשר רק לחלום עליו. ישנם מספר גורמים שונים המשפיעים על הרגלי השינה אצל תינוקות וילדים ועלולים לגרום להפרעות שינה אצלם – גורמים פסיכולוגים ומצב נפשי, גורמים פיזיולוגיים והתפתחותיים, גורמים סביבתיים וחברתיים, גורמים הקשורים במאפייני ההתנהגות ואופי הילד וגורמים הקשורים למהלך לידת התינוק.

מאפייני הפרעות שינה אצל ילדים

בעיות השינה הנפוצות ביותר אצל ילדים קשורות בדרך כלל לשלב ההירדמות עצמו ולשמירה על שינה רציפה. הן כוללות, בין היתר, סיוטים או ביעותים, פחדים, הרטבת לילה, התנגדות לשינה ויקיצות מרובות במהלך הלילה. הפרעות שינה אצל ילדים הן בעלות השפעה שלילית וחריפה על ההתפתחות ההתנהגותית, הקוגניטיבית והרגשית של הילד, ויכולות להיות קריטיות עבור עתידו. לפיכך, התערבות מצד ההורים וטיפול בבעיות שינה כבר בשלבי ההתפתחות הראשוניים הם חשובים ביותר.

הקשר בין הפרעות שינה ומחלות

כאמור, השינה חיונית לבריאותנו ולניהול אורח חיים תקין, אדרבא כאשר מדובר בתינוקות וילדים. המערכת החיסונית של ילדים שאינם ישנים טוב או סובלים ממחסור בשעות שינה בהכרח תהיה חלשה ופגיעה יותר, וסביר להניח כי ילדים אלו יהיו חולים יותר. כשהם חולים, השינה שלהם אף פחות טובה ולמעשה נוצר אפקט הביצה והתרנגולת – הפרעות שינה גורמות לחולי, חולי גורם לעוד הפרעות שינה וכן הלאה. מצב המחלה מקצין את הפרעות השינה אצל ילדים הסובלים מכך. אולם, שנתם של ילדים בעלי הרגלי שינה תקינים ובריאים אשר מסוגלים להירדם באופן עצמאי, לא תופרע באופן משמעותי בעת מחלה.

טיפול בבעיות שינה אצל ילדים

טיפול בבעיות שינה של תינוקות וילדים מתמקד בדרך כלל בשינוי התנהגויות וקוגניציות הוריות, באופן שישפיע על תהליך השינה של הילדים. התערבות ההורים מהווה חלק חשוב ועיקרי בהרגלי השינה של הילד. לכן, הקניית אלמנטים התנהגותיים נכונים להורים, כמו למשל הפחתת התלות לצורך הירדמות, היא המפתח לשיפור ולשינה תקינה ובריאה של ילדכם. בנוסף, מרכיב טיפולי חשוב לא פחות הוא הערכה מחודשת ושינוי האמונות של ילדכם בכל הנוגע לשינה. אם ילדכם נלחץ מהירדמות, מביע פחד או אי רצון לישון, יש לתת לו חיזוק חיובי, לעודד מנהגים חיוביים הקשורים בשינה, ואף להסביר לו את היתרון והמשמעות החיובית של השינה.

וחשוב לזכור "אין ילדים עם הפרעות שינה, יש הורים שמפריעים לילדים שלהם לישון". תשאלו את עצמכם מה הסיבה האמתית לאתגרים בשינה של הילדים שלכם. כמו בהרבה אספקטים בחיים תגלו שזה מתחיל בכם ההורים וכיצד אתם מובילים את הילדים שלכם.

אני  שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות מזמינה אתכם להתייעץ ולקבל טיפים איכותיים דרך דף "צור קשר" כאן באתר או בשליחת מייל ישיר לכתובת מייל: Shiri@Shiri-Sleep.co.il. ניתן ליצור קשר טלפוני בטלפון נייד מספר: 050-7919871

יעניין אתכם לקרוא מאמרים בנושא:

דילוג לתוכן