תינוק ישן הרבה

חיפוש

אני שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות, העיקרון המנחה בשיטת הייעוץ שינה לתינוקות הוא שהילד במרכז. אנו מסתכלים על צרכיו ונותנים עליהם מענה בהתאם. אם אתם צריכים עזרה בתכנון סדר יום, זקוקים לעזרה בהקניית הרגלי שינה בריאים ובכלל הכוונה כיצד להתנהל נכון עם תינוקכם מגיל לידה בכל הנוגע לשינה, אני כאן לעזור לכם ולתת את התשובות. דאגו כבר עכשיו להתנהלות נכונה עם תינוקכם כדי לא ליצור קושי רב יותר בהמשך. צרו עמי קשר בטלפון מספר: 050-7919871 או כתבו אלי!

לרוב לא שומעים הורים שמתלוננים שהתינוק שלהם ישן הרבה. יחד עם זאת, הורים כן רוצים לבדוק ולהבין האם שינה מרובה אצל תינוקות היא דבר תקין. האם להעיר לאוכל? האם להעיר במהלך היום? ועוד. במאמר הבא ריכזתי עבורכם את הידע לגבי תינוק שישן הרבה הן במהלך היום והן במהלך הלילה.

האם להעיר תינוק לאכול?

שאלת השאלות ולרוב כאשר התינוק בארבעת החודשים הראשונים לחייו. אז מתי אנו מעירים תינוק לאוכל? כאשר מדובר על תינוק מתחת למשקל של שלושה קילוגרם. תינוק ששוקל מתחת לשלוש קילו, אנו מעירים כל שלוש-ארבע שעות לאכול כולל בלילה. אם תינוקכם שוקל מעל שלוש קילו, אפשרו לו לישון כמה שהוא צריך ואל תעירו אותו לאוכל.

תינוק ישן הרבה מהלך היום

תינוק מתחת לגיל חמישה חודשים לא מעירים. השינה במהלך היום היא חלק מהתמודדות עם הגירויים הרבים שנמצאים סביב תינוקכם, בנוסף, השינה היא מנוחה וחשובה להתפתחות תינוקכם. בגיל חמישה חודשים רמת המלטונין שהוא הורמון השינה מתחיל להתאזן בגוף התינוק. בשלב זה התינוק מרכז את רוב שעות השינה שלו במהלך הלילה. זה הזמן לעשות סדר יום, וכן, יש מקום להעיר את התינוק במהלך היום בהתאם לסדר היום. תינוק בגיל חמישה חודשים ומעלה שיישן יותר ממה שזקוק לו במהלך היום, קרוב לוודאי שהתעורר במהלך הלילה יותר מהרגיל.

תינוק מתחת לגיל 3 חודשים ישן לילה שלם

נהדר! תיהנו מזה ואל תחששו. תינוק מתחת לגיל שלושה חודשים ששוקל מעל שלוש קילו הוא תינוק שאינו זקוק לאוכל כל שלוש – ארבע שעות בלילה. אם הוא ישן בלילה רצוף, אל תעירו אותו. אם הוא יהיה רעב, תהיו בטוחים שהוא ידאג להשמיע את קולו. חשוב שתדעו שמגיל חצי שנה ועד גיל שנה תינוק יכול להתעורר פעם אחת לאוכל באמצע הלילה. הסיבה לכך היא תוספת האוכל המוצק במהלך היום.

תינוק שישן טוב בלילה זה מבורך. אני בטוחה שאני לא צריכה להגיד לכם את זה, אתם בטח מקווים ומייחלים לכך כל לילה. חשוב שתדעו שזה כן אפשרי שתינוק יישן טוב בלילה וייתן לכם 6 שעות שינה רצופות לפחות. במי זה תלוי? בכם. דאגו שתינוקכם יקבל מספיק תזונה במהלך היום, על פי דרישה, דאגו שיקבל מספיק שעות שינה במהלך היום והכי חשוב תנו לו המון חום ואהבה.

יעניין אתכם לקרוא מאמרים בנושא:

דילוג לתוכן