גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

מחזורי שינה

חיפוש

מרגישים שנתקלתם בקושי עם תינוקכם ואתם אובדי עצות? מרגישים שניסיתם כבר הכל? אני מזמינה אתכם ההורים לפנות אלי שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות ואשמח לסייע. כהתקשרו: 050-7919871 או שלחו מייל!

המושג "מחזור שינה" הפך להיות מושג נפוץ ושגור בשפת ההורים. נתקלתי בו רבות משולב בשאלות ההורים בפורומים ובשיחות טלפון. מאחר ומושג זה נכנס לתודעה ובא לידי ביטוי בשימוש לא נכון, החלטתי לעשות סדר ולכתוב לכם בדיוק מהו "מחזור שינה".

מה הם מחזורי שינה

מחזור שינה הוא מרגע שנרדמנו עד שהתעוררנו גם אם לא במודע או במילים אחרות, מעברים בתוך שינה רציפה. למה הכוונה? אנחנו כמבוגרים, כאשר אנו ישנים, תוך כדי שינה אנו מזיזים את השמיכה, מתהפכים מצד לצד ועוד. כל מעבר כזה הוא רגעי ואנו ישר חוזרים לשינה. המעברים האלה הם סיום של מחזור שינה וכניסה למחזור שינה חדש. מחזור שינה אצל מבוגרים נע בין 70 דקות ל – 120 דקות.

מחזורי שינה אצל תינוקות

תינוק חווה אחרת מחזור שינה וגם אתם בעקבותיו. מחזור שינה של תינוק נע בין 40 דקות ל-70 דקות. לרוב אנו נתקלים בתינוקות שכל מחזור שינה מתעוררים, הורים מדווחים שכל שעה עגולה הם קמים אל תינוקם. במקרה הזה, התינוקות אינם יודעים לעתים לעבור ממחזור שינה אל הבא אחריו ולכן זקוקים לעזרתנו.

כמה תינוק צריך לישון

תינוק זקוק במהלך היום למחזור שינה אחד בבוקר ושני מחזורי שינה בצהריים כמובן שתלוי בגיל התינוק. ישנם השפעות על מחזורי השינה והן תלויות בטמפרמנט הילד, מצב טונוס השרירים שלו והתנהלות ההורים וכיצד הם מגיבים כאשר התינוק מתעורר בין מחזור שינה למחזור ישנה.

קיימות התמודדויות רבות במהלך היממה בנושא מעברים בין מחזורי שינה. למשל: תינוק לא ישן ביום או ישן זמני שינה קצרים של כחצי שעה ובכך לא משלים מחזור שינה. התעוררויות כל כשעה במהלך הלילה, התעוררות בשעה קבועה במהלך הלילה. כל הקשיים שציינתי בעלי פתרון!

אני שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות, מטפלת בגישת האינטליגנציה הרגשית. המטרה לשים את הילד במרכז, לתת מענה תמידי לבכי שלו ולהבין מאיפה נובע הקושי שלו ולמה הוא באמת הוא זקוק. כאשר אנו מבינים את הקושי של התינוק, אנו יודעים לתת את הפתרון המתאים והאפקטיבי ביותר עבורו.

יעניין אתכם לקרוא גם מאמרים בנושא:

דילוג לתוכן