גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

כמה תינוק צריך לישון

חיפוש

אני שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות בגישת האינטליגנציה הרגשית. אם אתם קוראים את המאמר הזה ואתם מרגישים שאתם לא מצליחים ליישם סדר יום ואף תינוקכם מתעורר הרבה באמצע הלילה. אתם מוזמנים לפנות אלי ואשמח לייעץ ולסייע. טלפון מספר: 050-7919871 או לשלוח אלי מייל!

ברצוני לנפץ לכם מיתוס ידוע. ההבנה הגיונית שלנו כבני אדם מבוגרים היא, אם תכנס לישון מאוחר אז תתעורר מאוחר. זה נכון, אך לא נכון בהקשר של ילדים שעדיין לא הגיעו לגיל ההתבגרות. תינוק ופעוט שלא ישנים את מספר השעות שהם זקוקים לו, יסבלו לרוב מחוסר שינה, הם יהיו עצבניים, לא מרוכזים ולא שלווים. חלק מהתינוקות אף יתעוררו באמצע הלילה מספר פעמים ואיכות שנתם תהיה לא טובה.

אז כמה תינוק צריך לישון ביממה?
כמה תינוק צריך לישון - טבלה

שינת תינוקות – מבדילים בין יום ללילה

כאשר תינוק מגיע אל העולם לאחר שיצא מהרחם החשוך, הוא אינו יודע להבדיל בין לילה ליום. תפקידנו ההורים לעזור לו. תינוק בתחילת חייו צריך לישון ברוב היממה, כך שהשעות מתחלקות בממוצע בין 16-18 שעות ביממה. על מנת להרגיל את הילד ליום ולילה, במהלך היום ניתן לתינוק לישון באור יום ובלילה נחשיך ולאט לאט מוחו של התינוק יבין וידע להבחין בין יום ללילה. בהגיעו של התינוק לגיל ארבעה חודשים הוא כבר מרכז את רוב שעות היממה שלו בלילה.

מתי בונים סדר יום לתינוק

מגיל ארבעה חודשים ניתן להתחיל לבנות סדר יום לתינוק. תינוק עד גיל שמונה חודשים מעבר לשנת בוקר ושנת צהריים יישן גם אחר הצהריים תנומה קצרה. בסביבות גיל ארבעה חודשים הוא יתחיל להוריד את התנומה הזו לבד. לאחר מכן עד גיל שנה וחצי תינוק יכול לישון שנת בוקר לרוב במסגרות השונות, שנת הבוקר יורדת לפני ולאחר מכן מגיל שנה וחצי עד לגיל שלוש תישאר רק שנת הצהריים.

לסיכום – כמה תינוק צריך לישון

חשוב לציין שכל ילד הוא עולם ומלואו, כל ילד זקוק לזמנים שלו ולכן ציינתי ממוצע. הכרחי לדעת ולזהות את סימני העייפות של הילד על מנת להכניסו לישון בזמן ולא בעייפות יתר. וכפי שציינתי בתחילת המאמר שההפך הוא נכון מהלוגיקה של המבוגרים, ככל שתינוק ייכנס לישון מוקדם בלילה בין 18:30 – 20:00 שנתו תהיה טובה יותר ואיכותית יותר ואף ארוכה יותר. הסיבה לכך היא הורמון השינה, כאשר מתחילה השקיעה ומתחיל להחשיך גם רמת הורמון השינה בגוף עולה. כאשר התינוק נכנס לישון עם תחילת הפרשת ההורמון הוא נכנס לאט לשינה עמוקה וטובה יותר. בנוסף בשעות הראשונות של הלילה מתרחשת הגדילה ולכן חשוב להכניס לישון מוקדם.

יעניין אותך לקרוא מאמרים בנושא:

דילוג לתוכן