גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

איך לגרום לתינוק לישון לילה שלם

חיפוש

סוף סוף יצאתם מהבית לפגוש חברים, קצת לבלות ולשכוח את כל הלחצים וההסתגלות לחיים חדשים עם תינוק חדש. וכשמתחילים לדבר על ילדים תמיד יש את הזוג חברים עם החיים האוטופיים והמושלמים שיספרו לכם "הילד שלי ישן לילה שלם".

יש לי חדשות בשבילכם אין תינוק שלא מתעורר בלילה והסיבות הן רבות. למשל, בקיעת שיניים אצל תינוקות, ליחה אצל תינוקות, שלבים התפתחותיים שונים אשר משפיעים על השינה, מחלה, וכדומה.

איך נדע האם מדובר בבעיית שינה שמצריכה התערבות או על התעוררות מסיבות  אחרות כמו בקיעת שיניים

לא סתם אומרים שהשנה הראשונה בחייו של התינוק היא שנה קשה. 

חשוב לדעת ולהבין שתינוק עד גיל שנה יכול להתעורר פעם אחת בלילה לאכול ולחזור לישון עד הבוקר. הסיבה לכך היא שרק לקראת גיל שנה התינוק מתחיל לאכול מוצקים באופן סדיר וכמזון מרכזי במהלך היום אשר גורם לו לשובע כך שבגיל שנה הוא לרוב לא יצטרך את ההשלמה של בקבוק נוסף באמצע הלילה. ככל שהתינוק גדל (מגיל 6 חודשים ומעלה) הבקבוק לא מספיק על מנת לגרום לו לשובע וגם המוצקים עדיין לא מבוססים אצלו כמזון עיקרי ולכן הוא לרוב יזדקק להשלמה של בקבוק נוסף באמצע הלילה.

אומרים שחשוב שתינוק יקבל מספיק שינה במהלך היום כדי שיישן טוב גם בלילה. המושג "שינה גוררת שינה" מוכר לכם? במצב הנורמטיבי זה נכון. אך כל ילד הוא עולם ומלואו, וקיימים ילדים שאינם ישנים במהלך היום והם רגועים ובלילה הם ישנים טוב. ילד שאינו נרדם במהלך היום ואינו רגוע, התפקיד שלנו לסייע לו להירדם וסביר להניח שהשינה במהלך היום תשפיע גם על הלילה.

כאשר התינוק נמצא בשלבים התפתחותיים שונים כמו למשל זחילה, עמידה, הליכה ואפילו דיבור, היישום של השלבים השונים מתבצע ביום ובלילה התינוק מעבד את המעשים שלו. בנוסף, שכל שלב גם מעורר התרגשות אצל הקטנטנים והם כבר רוצים להתעורר ולנסות את הדברים החדשים. לכן הרבה פעמים ניפגש במצבים שהתינוק מתקשה להירדם בלילה או פשוט תינוק לא ישן לילה שלם ומנסה לתרגל את הדברים החדשים. הרבה פעמים בשלבי התפתחות שונים כמו התהפכות למשל שהתינוק מתהפך לצד מסוים אך הוא אינו מצליח לחזור וכתוצאה מאי נוחות הוא יזדקק לעזרת הוריו ויבכה.

נושא השיניים שמעסיק כל כך הורים, כמעט כל התעוררות בלילה מתפרשת כבקיעת שיניים אצל התינוק. חשוב להבין שנכון ששיניים מתבשלות ובוקעות לאט לאט כך שלכל שן יכול לקחת שבועות עד שבאמת תבקע. החלק של תהליך התפתחות השן לא כואב לתינוקות, מה שכואב ובאמת יכול להימשך שלושה, ארבעה לילות זה בקיעת השיניים כאשר הן חותכות את החניכיים על מנת ממש לצאת. אל תמהרו להסיק מסקנות ולהחליט שהתינוק בוכה כי בוקעות לו שיניים, נסו באמת להבחין ממה נובע הבכי, זכרו שבקיעת שיניים זהו מצב של כאב אמיתי שגורם לבכי בהתאם. שימו לב אל תמהרו לתת אקמול לשיכוך כאבים אם אתם לא בטוחים שמדובר בכאב פיזי אמיתי. בנימה אישית, לבתי הבכורה בקעה השן הראשונה בגיל שנה. התסכול שחוויתי בכל פעם שהיה לה וירוס של שלשול, חום נמוך וליחה, הייתי בטוחה שמדובר בבקיעת שיניים. כמו שפרויד אמר "לפעמים סיגר הוא רק סיגר" כך אנו צריכים להתייחס לתופעות שלעתים מתלוות לבקיעת שיניים. לפעמים שלשול הוא רק שלשול ואין לו קשר לשיניים.

אז מתי אנחנו יכולים באמת להגיד שקיים קושי בשינה שמצריך התערבות של יועצת שינה לתינוקות?

כאשר קיימות התעוררויות חוזרות כל לילה ללא שינוי. כמו למשל הילד קם לאכול מספר פעמים בלילה גם אם הוא מסיים בקבוק שלם כל התעוררות לא בטוח שמדובר על רעב אלא על הרגל שמצריך התערבות ושינוי, הילד קם כל לילה ומבקש להיכנס אל המיטה שלכם, תינוק לא ישן בלילה ומתעורר באמצע הלילה מספר פעמים ונרגע רק עם הנוכחות של ההורים ובכלל כל מצב בו הילד מתעורר מספר פעמים בלילה במשך תקופה ללא שינוי.

שינוי בהרגלי השינה

אז אם אתם מרגישים שאתם צריכים לעשות שינוי בהרגלי השינה של ילדכם יש מקום לפנות ליועצת שינה על מנת לקבל עזרה.

במסגרת השירותים שלי אני גם מעניקה ייעוץ שינה לתינוקות במפגש אחד. הייעוץ הזה מתאים להורים אשר יודעים שהם יצליחו לבצע את השינוי בעצמם על פי הנחיות שאני נותנת להם מראש. כמו בייעוץ השינה בליווי מלא גם כאן ההורים ממלאים שאלון, אני בונה להם תוכנית עבודה עם כל שלבי ההתקדמות. ההבדל הוא שההורים מבצעים אותו לבד ללא ליווי צמוד שלי. למרות זאת אני זמינה במהלך החודש לשאלות או כל דבר שהם זקוקים לו. במידה וההורים באמצע מרגישים שהם זקוקים לי כדי ללוות אותם ביום יום ניתן לשנות זאת ואני יכולה להתחיל ללוות אותם בליווי מלא.

יועצת שינה לתינוקות – הגישה שלי

אני שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות מנחה בגישת האינטליגנציה הרגשית, כאשר העיקרון המנחה שהילד וההורה במרכז. בגישה שלי המטרה לתת מענה לבכי התינוק כאשר הוא חווה קושי היא לישון בלי לבכות. אני מאפשרת להורים לבחור בין ליווי מלא בו ההורה ואני נמצאים בקשר יומי, לבין פגישה אחת בה ההורה מקבל את כל ההנחיות והשלבים לביצוע השינוי המיוחל תוך תמיכה טלפונית במשך חודש על פי הצורך.

ישנם הורים רבים המתקשים שילדם בוכה, בגישה שאני עובדת איתה ילד לא בוכה לבד אלא ההורה שם להכיל את הקושי של הילד ולעזור לו להתמודד עם השינוי.

בנוסף אנחנו מסתכלים על הילד על הצרכים שלו ולפיהם אנו בונים תוכנית עבודה שתתאים ותעזור לו להקנות הרגלי שינה בריאים בדרך הטובה ביותר לו ולהורה. אז למה אתם מחכים תתקשרו, שירי אוסטרובסקי  יועצת שינה לילדים. טלפון: 050-7919871
דילוג לתוכן