גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

בקיעת שיניים

חיפוש

לפגישת ייעוץ שינה, שאלות ופרוט נרחב אני מזמינה אתכם להתקשר למספר טלפון: 050-7919871 או לשלוח מייל:

כמו המילים בשיר של ריטה "עטוף ברחמים" – "בסוף אתה תצא לעולם ומיד אתה תרגיש כאב. אור חזק מכה בפנים ואתה מתחיל להיות רעב". כך העוללים הקטנים מגיחים לעולם ומיד חשים בכאבים מסוגים שונים. וכשנדמה לנו שעברנו את הגזים ואת הלילות טרופי השינה של חודשי ההסתגלות הראשונים, מתחילות לבקוע השיניים ואיתן מגיעות גם תופעות לוואי כמו חום, כאבי חניכיים ואף כאבי אוזניים, כאבים אשר הולכים ומתגברים בעיקר בשעות הלילה ומשפיעים על שנתם של העוללים.

סממנים ראשונים לבקיעת שיניים

אם נתקלתם בתופעות הלוואי הבאות – חניכיים אדומים ונפוחים, הרבה ריר, חום, עצבנות, חוסר מנוחה ולעיתים גם שלשול, מזל טוב! העולל הקטן בדרכו להוציא שן חדשה. אם זו לכם הפעם הראשונה, קחו בחשבון, שבקיעת שיניים אצל תינוקות והשפעתן על שינת תינוקות זו תופעה נפוצה, שעתידה גם להשפיע על חייכם באופן ישיר ולכן, עליכם לצפות ללילות נטולי שינה זאת מניסיון של יועצת שינה.

השפעת בקיעת השיניים על שינת תינוקות

זה יכול להיות מתיש ומעייף, אך חשוב לתת לילדיכם את המענה הנדרש. מה שאומר, שגם אם עד היום שנתו הייתה מסודרת, ונהגתם להרדים אותו בקלות במיטה, יכול להיות שבתקופת בקיעת השיניים הרגלי השינה שלו ישתנו קמעה, ואתם תמצאו את עצמכם עושים כל שביכולתכם על מנת להקל על הכאב, אפילו בטיפה. חשוב לציין שכל בקיעת שן אורכת כשלושה ארבעה ימים, בהם הרדמה על הידיים ושיטות הרגעה אוהבות ועוטפות למיניהן, הופכות ללגיטימיות, יחד עם זאת בתום התקופה, חשוב לחזור יחד עם ילדכם לשגרה מלאה, ולהקנות לו שוב הרגלי שינה.

התמודדות עם כאבי השיניים באמצע הלילה
קיימים מספר אמצעים לשיכוך כאבי שיניים, אחד מהם הוא ג'ל למריחה על החניכיים המרדים את החניכיים באופן מקומי. ישנו גם סירופ לשיכוך כאבים אקמול או נורופן לילדים. יש אפשרות להקפיא נשכנים ולהניח על החניכיים או אפילו מוצצים. ממליצה לא למהר לתת משכך כאבים ובטח לא למצוא אותו כפתרון תדיר ושיגרתי, מאחר ויכול לגרום להתמכרות עקב המתיקות הנמצאת בחומר. ממליצה להימנע מלתת באמצע הלילה מאכלים קרים כמו מעדנים, גלידה וכדומה. מאחר ויכולים לגרום להתעוררויות חוזרות גם לאחר שכאב השיניים חולף.

תינוקות מגיבים אחרת לבקיעת שיניים

עד כמה שבקיעת שיניים אצל תינוקות והשפעתן על שינת תינוק זו תופעה שכיחה, היא מאוד מאתגרת הורים רבים במיוחד לאור העובדה, שתפקוד מלא לאחר שעברנו לילה ללא שינה הוא לרוב כמעט ובלתי אפשרי. למרות התקופה המאתגרת, קחו בחשבון, שאתם לא לבד. כמעט כל ההורים חווים או חוו את הכאבים הנלווים לבקיעת שיניים אצל תינוקות, בזמנים כאלו ואחרים. אם אתם הורים בתחילת הדרך, אתם תמיד יכולים להתייעץ עם הורים מנוסים מכם, או עם יועצת שינה לתינוקות, שיתנו לכם את מיטב הטיפים המועילים, כמו גם את כל הדרכים להתמודד עם הבעיה ולטפל בה, כדי להקל על התינוק עד כמה שניתן ותוך כדי לשמור על הרגלי שינה מסודרים. 
בנוסף, תוכלו להתנחם בעובדה שדרגת החומרה של בקיעת שיניים אצל תינוקות והשפעתן על שינת תינוק שונה ממשפחה למשפחה, היות ויש תינוקות שסובלים מכאבי שיניים עזים אשר משפיעים על השינה, בעוד שאחרים עוברים את התקופה בקלות יחסית. בתקופת בקיעת השיניים לישון בלי לבכות יהיה נדיר מאחר וזאת הדרך של ילדכם להגיד כואב לי.

לשאלות ולמידע נוסף ניתן לשלוח מייל לשירי אוסטרובסקי יועצת שינה מייל: Shiri@Shiri-Sleep.co.il או להתקשר לטלפון: 050-7919871 ואני אצייד אתכם במידע איכותי.

יעניין אתכם לקרוא גם על:

דילוג לתוכן