גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

טקס שינה

חיפוש

טקס השינה היינו משמעותי וחשוב מאוד עבור הרך הנולד, שירי אוסטרובסקי, יועצת שינה לתינוקות מנחה הורים בגישת האינטליגנציה הרגשית כאשר העיקרון המנחה הוא שהילד במרכז. אנו לומדים להסתכל מעיניו של הילד, להבין את הקושי שלו, להיות אמפתיים, להצטרף אליו ולהוביל את הילד למקום טוב יותר. לפרטים ולמידע נוסף בנושא ייעוץ שינה לתינוקות התקשרו: 050-7919871 או כתבו! 

הרבה הורים מספרים שיש להם קושי רב בשעת שנת הלילה. לילד קשה להיפרד, עוד סיפור מבקש, יש פיפי, רוצה לשתות, עוד חיבוק ועוד ועוד… הורים מספרים שאין לזה סוף ומרגע שעת השינה ועד שהילד נרדם בפועל יכול לנוע בין חצי שעה ולעתים שעתיים. ההורים אינם מפרשים זאת כקושי להיפרד ולא תמיד עוצרים ושואלים את עצמם, למה הילד לא הולך לישון וזהו. הם רואים שהוא עייף אבל בכל זאת ממשיך עם הבקשות השונות ואפילו קם מהמיטה רק כדי לא ללכת לישון.

אז איך להרדים תינוק או ילד בדרך נכונה ולסייע לו להיפרד מהיום ולהיכנס ללילה.

שעת השינה מעיניו של הילד

הילד עובר חוויות רבות במהלך היום במסגרות השונות, בין אם זה גן, משפחתון או מטפלת. במציאות של היום רוב ההורים אוספים את ילדיהם בשעות אחר הצהריים בין ארבע לשש. ההורה מגיע מותש ולא תמיד יש לו את הכח לבלות את אחר הצהריים עם הילד. מקרה נוסף הוא שההורה מבלה את אחר הצהריים עם הילד אך לא מרוכז ותמיד מכשיר הטלפון הנייד נמצא לידו. הילד שלא מקבל מספיק זמן איכות עם הוריו ולא מקבל את מלוא תשומת ליבם, לרוב יתקשה להירדם בלילה ויחפש כיצד לקבל תשומת לב מהוריו. לעתים הילד כבר עייף מאוד מכל חוויות היום ואינו יודע להגיד זאת, כניסה לשינה לא בזמן יכולה לגרום לעייפות יתר.

טקס שינה – מתי ואיפה?
טקס השינה חשוב שיתחיל חצי שעה עד ארבעים דקות לפני כיבוי אורות. חשוב שיכלול את המקלחת, אלמנט נוסף קבוע (כמו סיפור או שיר), כניסה למיטה וכיבוי אורות. ממליצה להתלבש אחרי המקלחת בחדר, לאכול בקבוק או הנקה בחדר, סיפור בחדר וכדומה. הכניסה לשינה צריכה להיות בין 18:30 ל 20:00 תלוי מתי הילד התעורר משנת הצהריים ואם בכל ישן שנת צהריים. זכרו שכניסה לשינה בעייפות יתר יכולה לפגוע תהליך הירדמות נעים ומהיר ואולי אף לגרום לבכי.

 

טקס שינה – מתקלחים, אוכלים ונכנסים למיטה

לאחר יום עמוס כולם עייפים גם הילד וגם ההורים. שעת ארוחת הערב הגיע, כולם אוכלים או לפעמים רק הילד אוכל וההורים יותר מאוחר. לאחר מכן מקלחות וכל מה שההורים העייפים רוצים שהילד ייכנס לישון והם יוכלו להתחיל את זמן האיכות האישי שלהם. ילד מרגיש שמנסים "להיפטר" ממנו, הוא מרגיש שדברים נעשים מהר ולעתים אף בחוסר סבלנות. דבר זה גורם לערעור הביטחון שלו ולרוב גם מונע מהילד להיכנס לשינה רגועה.

מהו טקס שינה וכיצד הוא משרת את ההורים ואת הילד כאחד?

טקס שינה הוא "סדר ערב". הכוונה שהוא מובנה וידוע מראש להורה ולילד, מבצעים אותו כשיגרה כל ערב וערב. לרוב טקס שינה יהיה מורכב ממקלחת, בקבוק לפני השינה אם הילד עדיין שותה, סיפור או שיר וכניסה למיטה. מטרת טקס השינה לעזור לילד להיפרד מהיום ולהיכנס לשנת לילה. הפרידה היא לא רק מהיום, הפרידה היא גם מההורה. לכן הוספת השיר או הסיפור כחלק מהטקס שינה הוא גם זמן איכות של ההורה עם הילד, בו ההורה נמצא מאה אחוז עם הילד ללא הפרעות של טלפונים ניידים, מחשבים וכדומה. אצל הילדים הגדולים יותר גילאי שנתיים ומעלה אשר כבר מדברים ושפתם עשירה ניתן אחרי הסיפור ורגע לפני השינה לעשות שיחה קצרה של "איך עבר עליך היום". ההורה יתחיל לספר על היום שלו בקצרה על מנת לעודד את הילד גם לספר ולאחר מכן הילד יספר. לא תאמינו כמה דברים לילדים יש להוציא לפני השינה, מה שגורם להם לנקות את הראש ממחשבות ולהיכנס לשינה רגועה יותר.

הורים יקרים תקפידו על טקס שינה, שיגרת הטקס יסייע לילד להבין שהוא מתקרב לשעת השינה ולקבל אותה יותר בקלות. לכם ההורים הטקס יגרום לעבור את זמן שעת השינה בקלות ובכיף יחד עם ילדכם. לישון בלי לבכות זו לא סתם סיסמה זה בהחלט אפשרי – טקס שינה יכול לתרום לכך להתרחש.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

 
דילוג לתוכן