גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

שינת תינוקות – הנקה כתלות

חיפוש

לשאלות ולמידע נוסף בנושא ייעוץ שינה לתינוקות ניתן לשלוח לשירי אוסטרובסקי יועצת שינה מייל :  Shiri@Shiri-Sleep.co.il או להתקשר לטלפון: 050-7919871 ואני אצייד אתכם במידע איכותי.

אימהות מניקות יעידו, כי אין תחושה יותר מספקת מתינוק קטן שנח בין זרועותיהן, לאחר שינק לשובע. אין זה סוד, שההנקה יוצרת קשר מיוחד בין האם לתינוק, מבלי להתייחס לכל שאר היתרונות המזוהים עם הנקה מלאה. יחד עם זאת, ישנם שיטענו כי הנקה ושינת תינוק שאינה סדירה הם שני משתנים שקשורים זה לזה באופן בלתי נמנע.

מה הקשר בין הנקה ושינת תינוק?

ישנו מיתוס כי קיים קשר ישיר בין הנקה ושינת תינוקות, בו, על פי הטענה, הנקה לעיתים פוגעת בשינה היות ותינוקות יונקים מפתחים תלות באם ובתהליך היניקה, ובהיעדר אחד מן השניים – מתקשים להירדם. בנוסף, תינוקות שמתרגלים להירדם תוך כדי הנקה, על פי רוב, גם אינם מצליחים לחזור לישון בלילה בכוחות עצמם, היות וזקוקים לקרבתה של האם, כמו גם להנקה, כדי להירדם.
הורים רבים תופסים אוכל כאינדיקציה לבריאות ולכן, החשש כי ילדינו אינו אכל מספיק תמיד יקנן, במיוחד כשמדובר בתינוק קטן כשמתעורר בוכה ורעב באמצע הלילה. גם אם מדובר בתינוק שמתעורר כל שעתיים ומבקש לינוק, אימהות רבות יבחרו שלא למנוע ממנו את ההנקה וימשיכו להתעורר במסירות רבה ועל כן יהיו עייפות מאוד במהלך היום.

איך מפסיקים את התלות בהנקה בעת שינת התינוק?

הפרדה בין הקשר של הנקה ושינת תינוק זו אחת השיטות למגר את התופעה. ברוב המקרים, הנטייה היא להחליף את התלות בתלות אחרת, כמו כן, אימהות רבות אשר עייפות ולאות ומתקשות להתעורר כל כך הרבה פעמים במהלך הלילה, אף שוקלות להפסיק להניק. למעשה, אין צורך בהפסקת ההנקה, היות וניתן ללמד את הקטנטנים לישון שנת לילה טובה, על ידי מתן כלים, שיאפשרו להם להירדם באופן עצמאי. לכן בתחילה, חשוב ללמד אותם להירדם ללא הנקה ורק לאחר שהם עושים זאת, להפסיק את ההנקה בלילה בהדרגה. במקביל, במהלך היום, עליכם ללמד את ילדיכם להירגע גם בדרכים לגיטימיות אחרות כמו למשל על ידי חיבוק ונשיקה.

אמא יודעת הכי טוב

רבים המקרים בהם אנו מנסים "לתקן" את הרגלי השינה של התינוקות העוללים, וזה לגיטימי, היות וכשהם אינם ישנים, גם אנחנו איננו ישנים, וחוסר שינה הופך את כולם בבית לעצבניים. אולם רגע לפני שאנו ממהרים להיוועץ עם כל יועצת שינה שקיימת, ולהשליט משטר וסדר מופתים על הקטנטנים, חשוב לזכור, ש"המחיר"  שכביכול אנו משלמים, הוא זמני ונמשך רק לתקופה, ושהרגלים אפשר לשבור בקלות יחסית, לאחר שמגיעים להחלטה. בסופו של יום, על אף העצות החכמות והמועילות, עליכן לעשות את מה שטוב עבורכן ועבור התינוק שלכם, ולהקשיב לרחשי ליבכן, כי שם מצויות כל התשובות הנכונות לכל הבעיות.

יעניין אותך לקרוא מאמרים בנושא:

דילוג לתוכן