סדר יום לתינוק בן 3 חודשים

חיפוש

מרגישים שאתם צריכים תמיכה וסיוע אני כאן לעזור לכם, שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות. אתם מוזמנים ליצור עמי קשר ולתאם פגישת ייעוץ עוד היום כדי שגם לכם יהיה יותר קל ונעים. צרו עמי קשר בטלפון מספר: 050-7919871 או כתבו לי!

אם היה אפשר לסנכרן תינוק עם שעות השינה של הוריו מהרגע שיצא מהבטן, היינו נמצאים במקום נוח יותר, טוב יותר ואולי היינו מביאים יותר ילדים :). לצערנו המצב אינו כך, תינוק מגיע לעולם ומתחיל תקופת הסתגלות. הוא זה שמכתיב את זמני האוכל, זמני השינה וזמני העירות. חשוב להבין שארבעת החודשים הראשונים לאחר לידה, התינוק עדיין עובר וזמן זה הוא כמו טרימסטר רביעי של הריון. אז איך בכל זאת ניתן להקל ולעבור את התקופה של ארבעת החודשים ביתר קלות, תוכלו לקרוא במאמר הבא.

סדר יום לתינוק

סדר יום ניתן להתחיל לעשות בגיל ארבעה חודשים. הסיבה לכך היא בעיקר פיזיולוגית, כאשר התינוק נולד מערכות הגוף שלו עדיין לא בשלות, ובדגש על הפרשת הורמון השינה בגוף. להורמון השינה קיימת השפעה משמעותית על הגוף בזמן שינה. כאשר תינוק נולד לאחר שהיה ברחם חשוך, הוא חווה סוג של "ג'ט לג" כלומר הוא אינו יודע להבחין בין יום ללילה. הדרך להתמודד עם כך היא לתת לתינוק ביום לישון באור יום ובלילה לישון בחושך או באור עמום. לאחר כחודש הסתגלות לאור וחושך, התינוק מתחיל להבחין בין יום ולילה ואת רוב שעות השינה מתחיל לרכז בלילה.

סימני עייפות אצל תינוקות

מאוד חשוב להבין מתי תינוק עייף ולעזור לו לישון. תינוקות בארבעת החודשים הראשונים לחייהם מתקשים לעיתים להירדם עצמאית וזקוקים לתנאים המזכירים להם את הרחם. חשוב שהורים ידעו לשים לב לסימני עייפות כמו שפשופי עיניים, פיהוק, עצבנות וכדומה. כאשר הורה יודע לשים לב לסימני עייפות עליו לעזור לילדו להירדם ולא משנה באיזה אמצעי (לדוגמא: ערסול, מנשא וכו'). כאשר אנו עוזרים לתינוקנו לישון, אנחנו מלמדים אותו שהוא יכול להירדם גם בתנאים שהם לא מים, חושך וטמפרטורה מסוימת שהייתה לו ברחם. בנוסף אנו דואגים לכך שיוכל להמשיך את היום ברוגע ובכיף ולא בתחושת עייפות.

תינוק בן 4 חודשים מתי הוא עייף?

תינוקות שרק נולדו זקוקים לכמות שינה של 16-18 שעות ממוצע ביממה. ככל שהם גדלים, גיל שלושה חודשים ומעלה הם מתחילים להיות יותר ערניים במהלך היום. אנו רואים שתינוקות מתחת לגיל ארבעה חודשים מתעייפים כל כשעה – שעה וחצי וזקוקים לשינה, כאשר הם גדלים זמני העירות גדלים ושעות השינה מתרכזות לשתיים, שלוש שעות שינה במהלך היום (תלוי בגיל התינוק).

סדר יום לתינוק בן שלושה חודשים

אומנם לא ממש אפשר לעשות סדר יום אצל תינוק בן שלושה חודשים, אך יחד עם זאת כן אפשר לעשות סדר כלשהו והדרך לעשות זאת מוטלת על כתפי ההורה. למה הכוונה, ההורה צריך ללמוד את התינוק שלו, מתי הוא עייף, מתי רעב, לעשות רישום של כל הדברים הללו. כאשר הורה יודע "לקרוא" את ילדו קל לו יותר לדעת כיצד עליו להתנהל. להתנהלות קיימת השפעה באופן ישיר על התינוק מאחר כאשר ההורה מרגיש בטוח הוא מעניק תחושת ביטחון לתינוק ואז הכל הרבה יותר רגוע ונעים לכולם.

יעניין אתכם לקרוא מאמרים בנושא:

דילוג לתוכן