טיפים לשינה טובה בחורף

חיפוש

טיפים לשינה טובה בחורף - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקותעכשיו שהחורף כאן, אתם בטח מתלבטים איך לנהוג עם תינוקכם מבחינת ביגוד, טמפרטורת החדר וכדומה. אכן התלבטותכם מוצדקת! התנאים בהם ישן התינוק משפיעים על איכות השינה שלו. אם תחממו יותר מידיי את החדר או תלבישו בשכבה בגדים דקה מידיי, אלו תנאים אשר יכולים לפגוע באיכות השינה של תינוקכם . להלן ההמלצות שלי איך להרדים תינוק וכיצד רצוי לנהוג כאשר אתם משכיבים את תינוקכם לישון – ובנוסף כמה כללי בטיחות .

חימום החדר ואוורורו

יש לדאוג לחימום נאות של חדר התינוק. אם החימום נעשה באמצעות תנור יש להקפיד על כללי בטיחות ומניעת התלקחות. מומלץ לחמם את החדר על ידי מזגן או רדיאטור שניהם בטוחים יותר. הטמפרטורה בחדר צריכה לעמוד על כ 22- מעלות. יש לדאוג ללחות בחדר, אך גם לאוורור .

ביגוד מתאים לשינת תינוק בחורף

יש להלביש את התינוק בכמה שכבות קלות של בגדים מחממים, אשר עדיפים על בגד עבה אחד המגביל את תנועותיו. חשוב לזכור כי תינוקות אינם יודעים להתכסות, ולכן יש להלבישם כאילו אינם מכוסים . על שכבה אחת שלכם את התינוק הלבישו בשתי שכבות.

שמיכה לשינת תינוק בחורף

מומלץ לכסות את התינוק בשמיכה חמה, אך קלה. בלילה אל תסתפקו בשמיכה, וגם אז הלבישו את התינוק בכמה שכבות. בגדים עוטפים את גופו מכל הכיוונים ושומרים על חומו טוב יותר. בנוסף, את השמיכה הוא עלול להסיר ממנו ולא יהיה ביכולתו להתכסות מחדש .

מיקום מיטת התינוק

יש להימנע מלהציב את מיטת התינוק בצמוד לקיר חיצוני, מכיוון שהוא קר ביחס לקירות הפנימיים.

אני שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות מנחה בגישת האינטליגנציה הרגשית, כאשר העיקרון המנחה שהילד וההורה במרכז. כיועצת שינה אני מאפשרת להורים לבחור בין ליווי מלא בו ההורה ואני נמצאים בקשר יומי, לבין פגישה אחת בה ההורה מקבל את כל ההנחיות והשלבים לביצוע השינוי המיוחל תוך תמיכה טלפונית במשך חודש על פי הצורך.

ישנם הורים רבים המתקשים שילדם בוכה, בגישה שאני עובדת איתה ילד לא בוכה לבד אלא ההורה שם להכיל את הקושי של הילד ולעזור לו להתמודד עם השינוי ולהיכנס לישון בלי לבכות. בנוסף אנחנו מסתכלים על הילד על הצרכים שלו ולפיהם אנו בונים תוכנית עבודה שתתאים ותעזור לו להקנות הרגלי שינה בריאים בדרך הטובה ביותר לו ולהורה.

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:
בכי מתוך שינה אצל תינוקות
תינוק נוחר 
ליחה אצל תינוקות

 

שיהיה חורף חמים ונעים, אם אתם רוצים לשמוע עוד, יש לכם שאלות בנושא ייעוץ שינה לתינוקות, נתקלתם בקושי אתם מוזמנים לפנות אלי ולקבל מענה שיעזור לכם. שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות טלפון: 050-7919871 כתובת מייל: Shiri@Shiri-Sleep.co.il

דילוג לתוכן