גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

שינת תינוקות שינה טובה

חיפוש

שינת תינוקות שינה טובה - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקותלכל הורה סגנון הורות משלו. יש הורים שרוצים לישון עם ילדם בלינה משותפת, יש כאלה שרוצים לשבת ליד ילדם עד שיירדמו, יש כאלה שיאפשרו לילדם להירדם במיטת ההורים ויעבירו אותו למיטה שלו ויש כאלה שפשוט רוצים שהילד היכנס למיטה שלו והם יגידו לו "לילה טוב" יצאו מהחדר והילד יירדם.

האם זה אפשרי להגיד לילה טוב והילד יירדם? על כך תוכלו לקרוא במאמר הבא.

מה ילד צריך כדי להירדם

בראש ובראשונה הילד צריך בטחון, רוגע ושלווה. איך מקבלים את זה? אחד הדברים החשובים עבור ילד היא שיגרה, סדר יום. כאשר יש סדר יום הילד יודע למה מצפים ממנו, הילד יודע כיצד להגיב ומה עומד לקרות. כאשר לילד יש שיגרה הוא יכול להיות רגוע, שלו ולהרגיש ביטחון. סדר היום בנוי משלושה פרמטרים חשובים: תזונה, זמני שינה וזמן איכות עם ההורים.

תזונה

ילד שאוכל טוב ישן טוב. זאת לא סתם סיסמה צריך באמת לוודא שהילד מקבל מספיק אוכל במהלך היום והולך לישון שבע בסוף היום. (עד גיל שנה ילד יכול להתעורר לאוכל פעם אחת בלילה).

זמני שינה

יש לשים לב שהילד קיבל מספיק שינה במהלך היום ואיננו נכנס לישון עייף מידי. ילד עייף מידי יתקשה להירדם והזדקק לעזרת ההורים על מנת להירדם.

זמן איכות

ילד שמקבל מספיק זמן איכות עם הוריו ביום, הוא ילד שלא יזדקק למשוך את תשומת ליבם בלילה ובכך ייפרד בקלות יותר ללא נוכחות הורית.

אז איך עושים את זה?

אחרי שעשיתם סדר יום שהילד התרגל אליו, חשוב מאוד לעשות שינוי הדרגתי בלילה ולא בבת אחת. ילדים לא מגיבים לשינויים חדים וזקוקים להדרגתיות כדי לקבל כל שינוי ושינוי יותר בקלות. דבר נוסף לא פחות חשוב הוא טקס שינה. טקס השינה הוא התנהלות החוזרת על עצמה בלילה, מקלחת, ארוחת ערב, סיפור או שיר וכניסה למיטה. הטקס שינה מאוד חשוב מאחר והוא מסייע במעבר ופרידה מהיום ללילה. ככל שנחזור על שיגרת טקס השינה ברגע שהילד ייכנס למקלחת הוא יבין שהוא כבר בדרך לסיום היום וכניסה לשנת לילה. התמדה תתרום לכך שלא יהיו בעיות שינה אצל תינוקות והילדים בעתיד.

כן אפשר להגיד "לילה טוב" ולצאת מהחדר, יחד עם זאת הכל תלוי בהורה כדי מצב זה יקרה.

יעניין אתכם לקרוא מאמרים בנושא: יועצת שינה, הפרעות שינה אצל ילדים, איך להרדים תינוק, שעות שינה תינוקות, הרגלי שינה אצל תינוקות

אני שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות מנחה בגישת האינטליגנציה הרגשית. אני מסתכלת מנקודת מבטו של הילד, מבינה את הקושי שלו, למה הוא זקוק ומשם מצמיחה פתרון נכון גם להורה ולגם לילד. לפרטים צרו עימי קשר טלפוני: 050-7919871 או כתבו: Shiri@Shiri-Sleep.co.il.
דילוג לתוכן