תינוק לא ישן בלילה

חיפוש

התינוק שלכם מתעורר פעמים רבות בלילה? אתם עייפים ומרגישים חסרי סבלנות? ידוע כי ל שעות שינה אצל תינוקות יש שפעה על תהליך התפתחותו של התינוק לכן הקניית הרגלי שינה אצל תינוקות תסייע גם לתינוק שלכם ליהנות מ שינת תינוקות בריאה וגם לכם ההורים ליהנות משנת לילה רציפה ומרעננת. לפגישת ייעוץ התקשרו:050-7919871 או כתבו מייל:

בעיות שינה אצל תינוקות

בעיות שינה אצל תינוקות הן דבר נפוץ שכל הורה מכיר ונאלץ להתמודד. למרות השאיפה של ההורים לשינה רצופה, לרב הציפיות אינן עומדות במבחן המציאות, והלילות עם התינוק עלולים להיות ארוכים ומתישים. מלבד מקרים של הפרעות שינה חמורות, לרוב כאשר תינוק לא ישן בלילה, המפסידים העיקריים מכך הם ההורים אשר חווים לילות ללא שינה ועלולים להגיע למצבים קשים מבחינה תפקודית ורגשית. חוסר בשינה יכול להיות מלווה בקושי בכל תחומי החיים. הורים וילדים שלא ישנים טוב, נעשים רגישים יותר וחשופים לפגיעות ואף להתדרדרות בריאותית. לפיכך שיפור באיכות השינה של התינוק וכתוצאה מכך גם של ההורים, היא ללא ספק המפתח לשיפור באיכות החיים.

כיצד תגרמו לתינוק שלכם לישון טוב בלילה?

תוכלו להרגיל את תינוקכם לזמנים נכונים של שעון ביולוגי על ידי יצירת הפרדה בין יום ללילה. הקפידו להאכיל את ילדכם לפני שנת הלילה משום שתינוק רעב הוא תינוק לא ישן בלילה. הקפידו על תאורה מינימלית והימנעו מפעילויות של משחק או דיבור עם התינוק במהלך הלילה, שכן תינוקות צריכים להתרגל לשקט על מנת לישון טוב יותר. כך הוא יתרגל לעובדה שהלילה הוא זמן שינה ולא זמן למשחקים ופעילויות. בנוסף, צרו דפוסי השכבה קבועים לפני השינה כמו למשל מקלחת, קריאת סיפור וכדומה, שיסייעו לתינוקכם להירגע ולקבע את ההשכבה כדפוס חוזר ומוכר. אם התינוק מצוי באי שקט, חש כאב, חולה, רעב, עייף מאוד או צריך להחליף חיתול, נסו להרגיע אותו ולהשרות עליו רוגע וביטחון תוך כדי טיפול במקור הבעיה.

מתי חוסר שינה מוגדר כבעיית שינה?

יש הבדל משמעותי בין חוסר שינה שכיח ולגיטימי אצל תינוקות לבין בעיית שינה רפואית. כ-20% מכלל הילדים עד גיל 3 סובלים מהפרעות שינה, המלוות בקשיי הירדמות והתעוררות מרובה במהלך הלילה. לעיתים ניתן לזהות עייפות רבה במיוחד המתבטאת בעצבנות מצד הילד, פעילות יתר, חוסר שקט ועד התקפי זעם או לחילופין אדישות וישנוניות. מחסור חמור בשעות שינה יכול לגרום לקשיים התנהגותיים, הפרעות קשב וריכוז, ואי יכולת להשתלב במסגרות פעילות מקובלות. ישנה חשיבות רבה לטפל באופן מקצועי בהפרעות שינה אצל ילדים, שכן אי טיפול עלול להביא לחסך שינה מצטבר שלאורך הזמן יפגע בתפקודו של הילד במשך היום ועלול להשפיע גם על התפתחותו הגופנית, הנפשית והשכלית, ולהביאו למצב בריאותי ירוד.

שינה היא דבר חשוב ובסיסי אצל כל בני האדם, ואצל תינוקות בפרט. תינוק לא ישן בלילה רק כאשר משהו אינו כשורה, משום שרגישותו של התינוק לצרכים הבסיסיים שלו היא גבוהה ביותר ואינה סובלת דיחוי. תינוק שבע, בריא, שמרגיש מוגן ובטוח ואין בסביבתו הפרעות – ישן טוב בלילה כמו גם ביום.

במידה ותינוקכם אינו ישן בלילה, כנראה שהגיע הזמן לשינוי הרגלים ולמתן מענה לחוסר אותו חווה התינוק ולפגיעה המתמשכת בחיי המשפחה כולה. רוצים לקבל מידע נוסף על ייעוץ שינה לתינוקות, טיפים ועצות מקצועיות? שירי אוסטרובסקי יועצת שינה מייל לכתובת: Shiri@Shiri-Sleep.co.il

יעניין אתכם לקרוא מאמרים בנושא:

דילוג לתוכן