גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

יועצת שינה

חיפוש

יועצת שינה - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקותיועצת שינה – על מה ולמה?

תחום ייעוץ שינה לתינוקות יחסית חדש, עם זאת נושא של שינת תינוקות הוא נושא מרכזי בקרב הרבה הורים לעתיד והורים שכבר יש להם ילדים.

המודעות להרגלי שינה נכונים ובריאים עבור הילדים שלנו הופכת להיות יותר ויותר נחלת הכלל. ההבנה שילד שישן טוב, ילד ללא חוסר שינה, ילד ללא קשיי הירדמות וכדומה – הוא ילד יותר רגוע, שליו, מרוכז ופעמים רבות בעל מערכת חיסונית טובה יותר.
קיים מגוון רחב של ספרים בנושא של שינת תינוקות, המון מאמרים וכתבות המנחים אותנו כיצד להקנות הרגלי שינה לילדנו ומהי הדרך הנכונה לעשות זאת. במקרים רבים בהם הורים קוראים ומנסים ליישם, הם נתקלים במכשולים ואי הצלחה. מצבים אלה גורמים הרבה פעמים לאכזבה, תסכול ולעיתים אף בעיות בזוגיות. זה השלב שבדרך כלל מתחילים לחשוב על קבלת עזרה מקצועית.
הדרכים להתמודד עם בעיות שינה אצל תינוקות הן רבות. קיימות בעלות מקצוע רבות המציגות עצמן כיועצות שינה, סופר נני, מנחות הורים ועוד. לא כל אשת מקצוע היא המתאימה לכל הורה. ישנן כל כך הרבה גישות וסוגי טיפול והנחיה, עד מצב שההורים הולכים לאיבוד ולא תמיד יודעים כיצד לבחור את אשת מקצוע המתאימה ביותר שתעזור להם.

כיצד תבחרו את יועצת השינה המתאימה לכם ביותר?

בשלב הראשון עליכם לבדוק את גישת ההנחיה של אותו מטפל, למשל "הרם הורד", "בכי ללא נוכחות הורה" וכו'. בנוסף, בשיחה עם המטפל עליכם להרגיש האם קיימת כימיה ביניכם. יועצת השינה היא זאת שתלווה אתכם לאורך התהליך כולו, ולפעמים מדובר בתהליך לא פשוט שקיימים בו קשיים רבים. יועצת השינה היא זאת שאמורה להכיל את הקושי שלכם ולעזור לכם להתמודד ולהגיע לנקודת הסיום עם התוצאות הרצויות – ילד ישן עם הרגלי שינה בריאים.
דבר אחרון לא פחות חשוב: מה השירותים שכל מטפל נותן. למשל, ייעוץ בו המטפל מלווה אותנו מההתחלה עד הסוף, ייעוץ בפגישה אחת או טיפול בקבוצה. לדוגמא, פעמים רבות הגיעו אלי הורים שלהם התאים יותר ייעוץ בפגישה אחת, כיוון שהיתה להם את היכולת ליישם את ההנחיות שלי באופן עצמאי ללא הנחייה וליווי מקצועי צמוד שלי, והם יצליחו להגיע לתוצאה הרצויה. כמובן לא פחות חשוב יועצת שינה מחיר שמתאים לכיס של כל הורה.

מה ההבדל בין הנחייה של יועצת שינה לקריאת מאמרים ויישום עצמאי?

פעמים רבות המידע שאתם קוראים ממספר מקורות שונים, מפגיש אתכם עם מספר גישות שלעיתים יש ביניהן סתירה. לכן, כאשר אנחנו מנסים בכל פעם גישה טיפולית אחרת אתם מבלבלים את ילדכם ועלולים ליצור אצלם קשיי שינה קיצוניים יותר. כאשר אתם בוחרים ביועצת שינה, היא מגיעה עם גישה אחת ומלווה אתכם באותה הגישה מהתחלת התהליך ועד סופו – זהו חלק חשוב מההצלחה של התהליך.

אני שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות, בחרתי להנחות הורים בגישת האינטליגנציה הרגשית, כאשר העיקרון המנחה הוא שהילד וההורה הם במרכז. אני מאפשרת להורים לבחור בין ליווי מלא בו ההורה ואני נמצאים בקשר יומי, לבין פגישה אחת בה ההורה מקבל את כל ההנחיות והשלבים לביצוע השינוי המיוחל תוך תמיכה טלפונית במשך חודש על פי הצורך.
ישנם הורים רבים שמתקשים שילדם בוכה, זה מובן ולגיטימי. בגישה שבה בחרתי להנחות הורים הילד לא בוכה לבדו, אלא ההורה נמצא שם על מנת להכיל את הקושי של הילד ולעזור לו להתמודד עם השינוי. המטרה שילד היכנס לישון בלי לבכות בסופו של יום. בנוסף, אנחנו מתבוננים על הילד והצרכים האישיים שלו, ועל-פיהם אני בונה תוכנית עבודה שתתאים ותעזור לו להקנות הרגלי שינה בריאים בדרך הטובה ביותר לו ולהורה.

יעניין אותך לקרוא מאמרים בנושא: איך להרדים תינוק, שעות שינה תינוקות, הרגלי שינה אצל תינוקות

אם אתם רוצים לשמוע עוד על ייעוץ שינה לתינוקות, יש לכם שאלות או נתקלתם בקושי – אתם מוזמנים לפנות אלי ולקבל מענה שיסייע לכם. שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות 050-7919871
דילוג לתוכן