גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

תינוק לא ישן ביום

חיפוש

אם גם אתם מרגישים אבודים ומתקשים להרדים את התינוק שכם? שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות כאן בשבילכם לסייע לכם ולתת לכם כלים אפקטיביים שיעזרו לכם להקנות לתינוקכם הרגלי שינה בריאים ולכם ההורים שקט נפשי. אתם מוזמנים לפנות אלי בטלפון מספר: 050-7919871 או לשלוח מייל. אשמח לעזור!

קיימים מקרים בהם תינוק ישן שינה רצופה בלילה ובמהלך היום לא נרדם או ישן זמני שינה קצרים של עשרים דקות עד חצי שעה. הורים מדווחים שכאשר תינוקם לא ישן במהלך היום הוא עצבני, בוכה הרבה וממש לא נינוח. תינוקות הישנים במהלך היום שינה קצרה כל פעם, מצליחים להיות יותר רגועים אבל מתעייפים מהר וזקוקים לשינה נוספת. לא תמיד ההורים יודעים לזהות סימני עייפות, כתוצאה מכך מנסים להרדים את הילד כאשר הוא נמצא בעייפות יתר ונתקלים בקושי רב. מאחר והתינוק ישן לילה שלם, ההורים סופגים את הקושי מהלך היום ומתמודדים עם תינוק לא רגוע.

חשוב להבין שאין בעיה עם תינוק שלא ישן במהלך היום או ישן זמני שינה קצרים בתחילת חייו כל עוד הוא רגוע ולא מסגל לעצמו הרגלי שינה שייפגעו בעתיד גם בלילה ומכאן יש לכך השלכות רבות כמו פגיעה בגדילה ובהתפתחות, פגיעה במערכת החיסונית ואף בתזונה.

הסיבות לתינוקות שלא ישנים במהלך היום

תינוק שכמעט לא ישן במהלך היום יאופיין לרוב כבעל מזג חם, תינוק סקרן, פעלתן ותזזיתי. בנוסף יכול להתלוות לכך או להיות ללא קשר למזגג התינוק, טונוס שרירים גבוה שמשמעותו מתח שריר גבוה. במצב זה התינוק יתקשה להירדם ואף יישן שינות קצרות במהלך היום ויהיה לא נינוח רוב הזמן. סיבה נוספת, שהתינוק מאוד רוצה לישון, אך אינו יודע איך וזקוק לעזרת הוריו להרדימו. כאשר תינוק נמצא ברחם יש לו חושך, תנועה, מגע תמידי, חום ועוד. כאשר תינוק יוצא אל אוויר העולם הוא מאבד את כל מה שהיה לו ברחם, אם היה רגיל להירדם בתנועה כעת הוא זקוק להורים שיעזרו לו לפחות בחודשים הראשונים.

דרכי התמודדות עם תינוקות שלא ישנים במהלך היום

אם תינוקכם אופיין כבעל מזג חם, עליכם למצוא את הדרך להביא אותו למצבים רגועים יותר. כמו למשל מוזיקה רגועה, ריקוד על הידיים, עיסוי עמוק שיכול להרגיע. לאחר מכן לנסות להכניס אותו לשינה, זאת כמובן לאחר שמתם לב לסימני עייפות. מהסימן הראשון יש לכם כחצי שעה עד ההרדמה. לגבי טונוס שרירים גבוה, מלווה התפתחותית או בטיפת חלב יכולים לזהות ולהגיד לכם האם ילדכם סובל מכך. אופן הטיפול הוא על ידי מגע נכון ושחרור הגוף. בכל מצב אני ממליצה כאשר אתם מזהים שתינוקכם מתקשה להירדם עזרו לו בכל דרך אפשרית, כמו מנשא, עגלה, על הידיים וכדומה. שימו לב כל פעם לגוון את אופן ההרדמה על מנת שילדכם לא יתרגל לאופן אחד. חשוב מאוד לעזור לילד למצוא דרך להירדם, הסיבה לכך היא שלא יסגל בגילאים גדולים יותר כמו חצי שנה ומעלה חוסר שינה במהלך היום אשר יכול לגרור השלכות שליליות.

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם:

דילוג לתוכן