גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

ביעותי לילה אצל תינוקות

חיפוש

אם גם אתם מרגישים שלתינוקכם יש קושי ואתם לא מצליחים לזהות מהו ולתת לכך מענה?

אתם מוזמנים לפנות אלי שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות בטלפון מספר: 050-7919871 או לשלוח אלי מייל.
אשמח לעזור!

הורים רבים מדווחים על צרחות ובכי באמצע הלילה של תינוקם. לא פעם אני מקבלת שיחות טלפון ושאלות במדיה החברתית לגבי נושא ביעותי הלילה אצל תינוקות. המאמר הבא יבהיר ויסביר את התופעה, כך שגם אתם כהורים, אם חוויתם משהו דומה תוכלו לדעת האם מדובר על התופעה או משהו אחר.

מה הם ביעותי לילה

ביעותי לילה הם אפיזודה בה הילד מתעורר בצרחות ובבכי אך לא מודע לסביבה, במצב זה הילד לא מתקשר ומביע מצוקה. לרוב נמצא את הילד עם עיניים עצומות והבכי יהיה ממש מתוך שינה. תופעה זו יכולה להתרחש כבר בשנה הראשונה לחייו של התינוק ואופיינית גם לילדים צעירים. ביעותי הלילה הם מקרה חולף וניתן להרגיע את הילד על ידי הרמתו על הידיים, שטיפת פניו עם מעט מים אך חשוב לא להעירו. במידה והילד לא נרגע והאפיזודה נמשכת  מעבר לזמן סביר ניתן לנסות להעיר את התינוק אך בעדינות מרבית.

הסיבות לביעותי לילה

התינוק חווה דברים רבים במהלך היום וכאשר נרדם לשינת לילה הוא מעבד את חוויות היום במוחו. לרוב ביעותי לילה התרחשו כתוצאה מעייפות יתר וחוסר שינה אך גם יכול להיות מחוויות לא נעימות במהלך היום כמו משהו בגן, ריב בתוך המשפחה כמו בין אחים, צפייה בטלוויזיה וכדומה. בנוסף אנו רואים לעתים קרובות ביעותי לילה אחרי מחלה וגם כתורשה במשפחה, ישנם מבוגרים שביעותי לילה מלווים אותם כל חייהם.

התמודדות עם ביעותי לילה

כמו שכבר ציינתי ניתן לנסות להרגיע על ידי הרמה על הידיים, ליטוף, להרטיב עם מעט מים את הפנים וכדומה. חשוב לא להביע לחץ מאחר והרגשתכם עוברת אל הילד ויכולה להחמיר את המצב בו הילד נמצא. חשוב מאוד שאם החלטתם להעיר השתדלו להיות רגועים ולהחזיר את התינוק מהר לישון על מנת לא לעודד עוררות יתר. אם ביעותי הלילה הם מצב חוזר לעיתים קרובות ואף כל לילה, ניתן לטפל על ידי ייעוץ שינה לתינוקות ולאבחן את הסיבות להתעוררויות החוזרות ולטפל בהם בהתאם. טיפול בביעותי לילה הנגרמים כתוצאה ממתח ולחץ, יכולים להיות מטופלים על ידי רפואה סינית או הומאופתיה. 

אני יועצת שינה לתינוקות, מטפלת בגישת האינטליגנציה הרגשית. העיקרון המנחה בגישה זו היא שהילד במרכז. אנו מחפשים את הקושי של התינוק והסיבות לבכי שלו על מנת לתת מענה מתאים. בכי של תינוק הוא שפה, דרך הבכי התינוק מסביר לנו אם טוב לו או רע לו, אם הוא זקוק למשהו ועוד.

 

יעניין אותך לקרוא גם מאמרים בנושא:

דילוג לתוכן