גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

שינה על הבטן אצל תינוקות

חיפוש

תינוקות רבים מתקשים לשכב על הבטן בכלל ואפילו לזמן קצר. הדילמה שלנו ההורים מה נכון ומה לא נכון באשר לשינה על הבטן אצל תינוקות קיימת ולעיתים מדירה שינה מעינינו. רכזתי עבורכם מידע שיוכל לסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה לכם ולילדיכם. באתר תוכלו למצוא מידע באשר ל כאבי בטן לתינוק, בכי מתוך שינה אצל תינוקות ועוד.

מחקרים שנעשו בעשורים האחרונה הצביעו על כך שתינוקות הישנים על הגב נמצאים ברמת סיכון נמוכה יותר למוות בעריסה מאשר תינוקות הישנים על הבטן או על הצדדים. לטענת החוקרים, תינוקות שישנים על הבטן ישנים טוב יותר, כנראה טוב מדי, ועלולים ליפול לשינה עמוקה מדי שתגרום למות בעריסה. כתוצאה מכך, יצא משרד הבריאות בהצהרה רשמית לפיה מומלץ להשכיב תינוקות לישון על הגב. אולם, יש לזכור כי המלצות משרד הבריאות משתנות עם הזמן, ולפני כ-30 שנה למשל שינה על הבטן אצל תינוקות היתה המלצה גורפת. נראה כי הדעות חלוקות בעניין, והורים רבים חוששים ונמנעים מהשכבה על הבטן גם בזמן שהם משגיחים על התינוק, ויש לכך השלכות. מכאן שיש לפרט הן את היתרונות והן את החסרונות.

למידע נוסף ושאלות בנושא ייעוץ שינה לתינוקות התקשרו לטלפון מספר: 050-7919871 או לשלוח אלי מייל:

יתרונות שינה על הבטן אצל תינוקות:

  1. תינוקות ישנים טוב יותר על הבטן, משום שרפלקס הבהלה שלהם אינו מופעל במלואו. כתוצאה מכך שנתם רצופה יותר מה שמועיל להתפתחות תקינה ותורם לגדילה. כמו כן, שינה על הבטן יעילה במקרים של גזים וכאבי בטן.
  2. שכיבה על הבטן עוזרת לשמר את הכפיפה הפיזיולוגית של התינוק, ומלמדת את התינוק להשתמש בכוח ולדחוף בעזרת גופו את הרצפה לצורך הרמת הראש כשהוא מתעורר. בנוסף, שכיבה על הבטן תומכת בהתפתחות הדרגתית ומאורגנת של עמוד השדרה ומאפשרת הרפיה של שרירי הגוף.
  3. בעת פליטה – תינוק אשר שוכב על הבטן יפלוט הצידה משום שראש התינוק בדרך מוטה בעת השינה, ולכן אין סכנה שיבלע פליטה בחזרה וייחנק מתוך שינה.

חסרונות שינה על הבטן אצל תינוקות:

  1. שינה על הבטן נוגדת את המלצת משרד הבריאות, הטוען שקיים קשר בין השכבת תינוק לישון על הבטן לבין תופעה של מוות בעריסה.
  2. כאשר התינוק גדל ומתחילים להסתובב איתו בטיולון ובעגלה, הוא יצטרך להתרגל לישון על הגב. במידה ותינוק רגיל לישון על הבטן הוא עלול להתקשות להתרגל אחר כך לישון על הגב.

נראה כי אין תשובה אחת נכונה וחד משמעית לשאלה איך הכי נכון להשכיב תינוק לישון. המלצת משרד הבריאות היא להשכיב תינוקות לישון אך ורק על הגב, ועל כן מומלץ להישמע להוראותיו. אך עם זאת יש לזכור כי בעבר הלא רחוק ההמלצה הייתה שונה ולכן ניתן להסיק מכך שאפשר להשכיב תינוקות גם על הבטן במידה והם ערים, כל עוד אתם ערניים, משגיחים עליהם ונמצאים לידם. בכל מקרה מומלץ להיעזר במכשיר לאיתור הפסקת נשימה (בייבי סנס) ולנסות להרגיל את תינוקכם לישון על הגב או על הצד.

כיועצת שינה ומלווה התפתחותית אני ממליצה לשים תינוק על הבטן כאשר אתם ההורים ערים ומשגיחים. שינה על הבטן תורמת להתפתחות. משכיבה על הבטן מרימים את הראש, משכיבה על הבטן מתהפכים, משכיבה על הבטן מתיישבים, משכיבה על הבטן זוחלים וקמים להליכה. והכי חשוב, תינוק שישן על הבטן הוא לרוב תינוק שישן טוב יותר אבל אל תשכחו רק בעת השגחתכם.

התינוק שלכם ישן על הבטן ויחד עם זאת יש לכם קשיי שינה? הוא מתעורר הרבה בלילה? מתהפך על הבטן ומתעורר? שינה על הבטן כחלק מהתפתחות יכולה לגרום לבעיות שינה אצל תינוקות. יש את האפשרות לטפל, אתם יכולים לפנות לסיוע אצל יועצת שינה לתינוקות, מלווה התפתחותית או יועצת שינה.

אתם מוזמנים לפנות אלי ואני אסייע בטיפים ובעצות שניתן ליישמם בקלות. הפרסום שלי הם אותם הורים שקיבלו ממני עצות זהב ובכך שיפרו את איכות חייהם. לפרטים ולמידע נוסף השאירו פרטי בכתובת מייל: Shiri@Shiri-Sleep.co.il. או להתקשר לטלפון: 050-7919871 שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

דילוג לתוכן