גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

מתי תינוק ישן לילה שלם

חיפוש

אני שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות מנחה בגישת האינטליגנציה הרגשית כאשר העיקרון המנחה שהילד במרכז. במידה ותינוקכם לא ישן טוב בלילה ומתעורר לעיתים קרובות, יש לבדוק ולשאול שאלות רבות. כפי שכבר כתבתי כל ילד הוא עולם ומלואו וצריך להבין את הצורך שלו. אם אתם מרגישים שאתם צריכים עזרה מקצועית והנחייה אתם מוזמנים לפנות אלי ואשמח לייעץ לכם. צרו עמי קשר בטלפון מספר: 050-7919871 או כתבו אלי!

התינוק יצא לעולם לאחר שהיה תשעה חודשים ברחם. ברחם, לתינוק היה אוכל זמין מתי שרצה, תנועה חופשית במים, טמפרטורה אופטימאלית, חושך והכי חשוב הוא ישן מתי שרק רצה. כאשר התינוק יוצא אל העולם הוא חווה סוג של טראומה. הטראומה בא לידי ביטוי בכך שהוא כבר אינו שולט בצרכיו ההישרדותיים, אנו ההורים אלו שמספקים לו את המזון, לעיתים את הטמפרטורה ואת התנועה והמגע. אז איך זה קשור למתי התינוק יישן לילה שלם? המשיכו לקרוא.

איך לגרום לתינוק לישון לילה שלם

כאשר תינוק נולד הוא ניזון מחלב אם או תמ"ל. תינוק צריך מזון כדי לגדול, להתפתח וכדי לישון טוב. בהתחלה תינוק אוכל לעיתים קרובות בין שעתיים לארבע שעות תלוי בתינוק וממה הוא ניזון. כאשר הוא ניזון מספיק במהלך היום ועולה באופן תקין במשקל הוא יתחיל לפתוח פערים גדולים בלילה ולא התעורר הרבה לאוכל. מתי זה קורה? תלוי בגיל התינוק. החל מגיל חצי שנה, כאשר תינוק מתחיל להוסיף מוצקים לתפריט היומי שלו הוא יכול להתעורר פעם אחת לאוכל עד גיל שנה. בגיל שנה, התפריט היומי מורכב ממוצקים בלבד והחלב מתווסף בבוקר ולפני השינה ולכן בהנחה שהילד אוכל טוב במהלך היום הוא לא התעורר בלילה.

שינת תינוקות

שינת הלילה מושפעת מאוד מהשינה התינוק מקבל במהלך כל היממה. חשוב להבין שכל תינוק הוא עולם ומלואו ואין תינוקות שהם בדיוק אותו דבר. כל תינוק זקוק לכמות אחרת של שעות שינה ביממה, יחד עם זאת יש ממוצע של שעות שינה שהסטייה ממנו היא
לא גדולה. תינוק שמקבל מספיק שעות שינה במהלך היום, תינוק שלא נכנס לישון עייף מידיי, ותינוק שיודע לעבור מחזורי שינה ללא עזרה, לרוב יישן טוב יותר ושנתו תהיה איכותית יותר.

תינוק זקוק לאבא ואמא שלו

כאשר תינוק נולד אחד הפרמטרים המאוד משמעותיים להישרדותו הוא מגע וחום גוף. בעבר התקיים מחקר בו השתמשו בקוף תינוק. הכניסו את הקוף לכלוב בו היו שתי בובות, אחת הבובות הייתה ללא פרווה או משהו רך אבל החזיקה אוכל, הבובה השנייה הייתה ללא מזון אבל הייתה רכה ופרוותית. הקוף ניגש והתרפק על הבובה הנעימה והרכה ולא ניגש לבובה עם המזון, מה שמוכיח שמגע וחום לעיתים יותר חשובים ממזון ומהווים מקור הישרדותי מרכזי. לכן כאשר תינוק נולד אל תהססו להרדימו על הידיים ולהעניק לו חום ואף אפשרו לו לישון עליכם. מעבר להשפעה מרכזית על התפתחותו, קיימת השפעה על איכות שנתו ואף תרומה ללמידת מעברים בין מחזורי שינה. אל תחששו מהרגלים, לתינוקות יש אינסטינקטים מולדים והם ישחררו מכם לבד. כאשר תינוק לא מקבל את החום והמגע להם הוא זקוק, וגם כאשר גדל והופך לילד ואינו מקבל את הזמן איכות עם הוריו הוא בהכרח יחפש אותם בלילה.

לסיכום, שנתו המלאה של התינוק בלילה תלויה בכם ההורים. כדי שתינוק יישן לילה שלם עליו לקבל מכלול צרכים חשובים כדי ששנתו תהיה רגועה וטובה. תינוק מעל גיל שנה שמקבל את צרכיו יישן לילה שלם.

יעניין אתכם לקרוא מאמרים בנושא:

דילוג לתוכן