גיפטקארד - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות

טיפת חלב

חיפוש

טיפת חלב - שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקותכל הורה לילדים קטנים ודאי מכיר את המונח – טיפת חלב. וגם מי שאינו הורה לילדים קטנים ודאי שמע על המושג כמה וכמה פעמים. הסיבה שהורים לילדים מכירים את טיפת החלב, טיפה יותר טוב מאחרים היא, כי תחנות טיפות החלב מלוות משפחות על ידי מתן מכלול של שירותים החל משלבי ההיריון הראשוניים, וכלה בדרכם הראשונה כהורים.

מהי טיפת חלב?

תחנות טיפת חלב נמצאות בפריסה ארצית, מופעלות על ידי משרד הבריאות ומעניקות שירותי בריאות ומניעה לנשים בהיריון, לילדים עד גיל 6 ולמשפחותיהם. לקיומן של תחנות לבריאות המשפחה ישנן סיבות שונות, ביניהן: מתן חיסונים ומיגור מחלות זיהומיות, ביצוע בדיקות שגרתיות לגילוי ומניעת מחלות או בעיות בריאותיות ומתן הדרכה, ייעוץ והכוונה במקרים רבים ומגוונים. למעשה לתחנות בריאות המשפחה ישנה חשיבות רבה והן תורמות רבות לקהילה היות ומעניקות שירותי בריאות שונים ויתרה מכך, מקיימות מגוון סדנאות והדרכות, החל מהדרכות לאורח חיים בריא ועד הדרכות או מתן ייעוץ בהורות ובגידול ילדים.

היתרונות בביקור בתחנה לבריאות המשפחה

ישנם יתרונות רבים בביקור בתחנות לבריאות המשפחה ברחבי הארץ, בין היתר –

  • השירות שניתן בטיפות חלב הוא שירות חינם שנועד לכל אדם והוא אינו מותנה בהשתייכות לקופת חולים.
  • השירות ניתן בפריסה ארצית, מה שאומר, שלבטח קיימת תחנה בקרבת אזור המגורים שלכם, בה תוכלו ליהנות ממכלול השירותים.
  • השירות ניתן לכל סוגי האוכלוסייה ובנוי במיוחד על מנת לתת את המענה המתאים לכל מגזר, בין אם לעולים חדשים, בין אם לדתיים ובין אם מדובר במשפחות עם צרכים מיוחדים.
  • הצוות שעובד בתחנות השונות מורכב מאחיות מקצועיות, מרופאים, מיועצים מוסמכים וכדומה, שעברו את ההכשרה המתאימה בבריאות הציבור.
  • בטיפת החלב תוכלו להעשיר את הידע שלכם בנושאים שונים בתחום הבריאות, בעזרת הדרכות מגוונות וסדנאות שונות שמוצעות לציבור הרחב.

לא רק חיסונים

תחנות טיפת חלב ברחבי הארץ נועדו על מנת להעניק לנשים בגיל הפוריות, לנשים הרות ולמשפחות צעירות הדרכה, ייעוץ ומעקב בתחומי הבריאות השונים. בתחנות השונות קיימות מגוון הדרכות שמתאימות לנשים הרות כגון – כמו למשל הדרכות הנקה, הכנה ללידה, ייעוץ והדרכה להתמודדות עם שינויים שונים וכדומה. כמו כן בתחנות ניתן להירשם להדרכות להורים לילדים ביניהן – תזונה נכונה, החייאה ועזרה ראשונה, הטיפול היומיומי ועוד.

בנוסף, בתחנות מבצעים מעקב לידה לנשים הרות וכן מעקב לילדים בכל שלבי ההתפתחות תוך מתן ייעוץ והכוונה להורים הצעירים, הפנייה לבדיקות רפואיות, ולמסגרות טיפוליות או אבחוניות במידת הצורך, ואף איתור קשיים התנהגותיים-תפקודיים, שעלולים לנבוע מגורמים שונים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:
טיפים לשינה טובה  בחורף 

ייעוץ שינה לתינוקות

בקיעת שיניים 

בכי מתוך שינה אצל תינוקות

 

לשאלות ולמידע נוסף ניתן לשלוח מייל לשירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות: Shiri@Shiri-Sleep.co.il. או להתקשר לטלפון מספר: 050-7919871

דילוג לתוכן