איך בוחרים נעליים לקטנטנים?

כהורים, אנחנו מחכים בהתרגשות רבה לרגע שבו ילמד הילד לעמוד, ולאחר מכאן ללכת. אנחנו מדמיינים את הצעדים הקטנים והמהירים שלו, את החיוך הגדול שעל פניו וגם את חיוך הגאווה שעל פנינו, וכשנדמה לנו שממש עוד רגע זה עומד לקרות אנחנו מוכנים גם עם מצלמת הווידאו שתתעד את הרגע החשוב. זהו גם הזמן שבו אנחנו מתחילים לתכנן את הנעליים שנקנה לילד, את צבען, את העיטורים המתוקים שעליהן וגם את המידה המתאימה לו ביותר, אבל יש עוד כמה פרטים קריטיים שכדאי לקחת בחשבון, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בנעלי טרום הליכה המיועדות לילד שעושה את צעדיו הראשונים.

מספקים יציבות לילד

בפשטות, נעלי טרום הליכה הן נעליים משמעותיות עבור הילד בתקופה שבה הוא מתחיל ללכת ומסתגל לפעולה החדשה והמרגשת הזו. בשלב זה הליכתו פחות יציבה וקצת פחות בטוחה, ובמהלכה חשוב שייעזר בנעליים ייחודיות שיספקו מענה לשני צרכים עיקריים. מצד אחד, נעליים אלו יציבות יותר מגרביים, ומכאן שהילד צפוי להחליק פחות וגם לקבל הגנה מספקת מפני הרצפה הקרה. מצד שני, הנעליים רכות יותר מנעליים רגילות, וזוהי נקודה חשובה משום שהילד צריך עדיין להרגיש את הקרקע, את צורתה ואת המרקם שלה, ועם נעלי טרום הליכה זה בהחלט אפשרי ונכון יותר. כשאתם רוכשים עבור הילד נעליים

עם נעליים או ברגליים יחפות?

לצד האפשרות לצייד את הילד בנעליים מתאימות שיאפשרו לו לצעוד בבטחה את צעדיו הראשונים עולה בקרב הורים רבים התהייה, האם לא עדיף לתת לילד לצעוד יחף. חשוב להבין שיש גם יתרונות להליכה ברגליים יחפות, והילדים שלנו אוהבים את התחושה הזו, את המגע עם הקרקע, את הרגל המשוחררת מכל מעטפת ואת תחושת החופש. מצד שני, סביר להניח שאתם מוציאים את הילד מפעם לפעם, בין אם לפעוטון, לביקור אצל חברים, לפארק השעשועים או לפיקניק על שפת האגם. בחלק ניכר מהמקומות הללו ירצה הילד להסתובב כאוות נפשו, ובהם תצטרכו לצייד אותו בנעליים מתאימות, שיאפשרו לו להמשיך ליהנות מהחופש ולשמור על היציבות. ככל שתקדימו לרכוש נעלי טרום הליכה ואף להרגיל את הילד לשימוש בהן כשאתם בבית, יהיה לכם קל יותר לשכנע אותו לנעול אותן גם כשאתם יוצאים החוצה. מצד שני, בתוך הבית, לא יאונה כל רע אם תאפשרו להם לצעוד יחפים עם חיוך גדול וצחוק מתגלגל, בדיוק הצחוק שכולנו כל כך אוהבים לשמוע.

יעניין אותך לקרוא מאמרים בנושא:

דילוג לתוכן